Informace‎ > ‎

GPS navigace do mobilu

Navigace do mobilního telefonu nabízíme pouze na vyžádání. Do dnes prodávaných "chytrých" telefonů již bývá GPS čip instalován a navigaci je možné kupovat přes online aplikaci jednotlivých platforem, jako jsou App store pro iPhone, Android Market pro telefony s operačním systémem Google Android apod.

Navigace do mobilu je možné koupit i na SD kartě, např. v našem eshopu. Displeje jsou však poměrně malé a ne vždy dotykové a použití navigace na mobilu tak nemusí být nijak uživatelsky příjemné. U starších telefonů bez GPS čipu je nutné dovybavení tzv. GPS modulem pro příjem GPS. Do automobilu je také třeba pořídit nabíječku a držák.

Je možné použít tzv. "on board" řešení, při kterém jsou mapy uložené ve vnitřní paměti (paměťové kartě) telefonu, nebo tzv. "off board" řešení, které stahuje aktuální část map přes datové přenosy (GPRS, Edge, 3G apod.) a takové řešení se prodraží o takto přenesená data (používá např. Nokia nebo Google).

Cena softwaru se pohybuje na úrovni tisíců korun. Z důvodů výše zmíněných vyplývá, že GSP navigace do mobilu není zcela dokonalá náhražka za plnohodnotný navigační přístroj do auta. Navíc neumožňuje využívat pokročilých funkcí. Naopak navigace v mobilu může blokovat ostatní funkce telefonu, vč. přijímání hovoru.

Co je ale nejdůležitější je, že navigace v mobilním telefonu mohou ohrožovat bezpečnost jízdy - malý nepřehledný displej bývá zpravidla lesklý, takže znemožňuje čitelnost na slunci. Promluvte si napřed s někým, kdo navigaci v mobilním telefonu používal, abyste zjistili, jestli může být vhodná. My doporučujeme specializované zařízení, které je vyrobeno pro co nejpohodlnější a nejbezpečnější zacházení během jízdy.Proti navigaci v mobilu hovoří především tyto argumenty:

- lesklý displej, na kterém se leskne odraz slunce a obsah displeje se tak stává nečitelným, oproti matnému displeji navigací

- absence funkcí, jako jsou dopravní informace RDS-TMC, FM vysílač apod.

- malý displej

- nutnost dokoupení příslušenství, jako je stojánek, nabíječka do automobilu, GPS modul...

- navigaci můžete půjčovat, mobil jen těžko

- používání v mobilu je uživatelsky náročnější někteří lidé si s ním nemusí poradit

- v zahraničí jsou nepoužitelné informace stahované přes internet pro svoji vysokou cenu, viz třeba navigace Google a další

- jednoznačně nepoužitelné pro řidiče nákladních automobilů

Přenosná navigace je prostě účelové zařízení vyrobené pro navigaci v autě, mobilní telefon ne.

Pokud Vám však vyhovuje navigace v mobilním telefonu, napište nám - dokážeme ji dodat na vyžádání.